Krzysztof Borowicz, Podkarpackie Centrum Innowacji - Wszystkie z projektów zostały dofinansowane w ramach programu grantowego PCI. Co je łączy? Na pewno to, że muszą przejść określoną ścieżkę. Jeżeli chodzi o PCI my staramy się stworzyć pewien system wsparcia, przeprowadziliśmy już trzy nabory grantowe. Każdy ma swoją specyfikę, ale one mają pewne punkty wspólne. I tak naprawdę staramy się wspierać jak najlepsze projekty, takie, które mają jak największy wpływ na rozwój Podkarpacia, które są najbardziej innowacyjne. I chociażby takie nagrody pokazują, że te projekty, które uzyskały dofinansowanie, były wysoko w rankingach przynoszą określone efekty i nie tylko my je oceniamy wysoko.
Nagroda Diamentowa PRO SOCIETAS BONO trafiła do doktor inżynier Barbary Wilk z Politechniki Rzeszowskiej - autorki programu komputerowego do wykrywania i oceny zaburzeń mowy w chorobie Parkinsona. Program umożliwia prowadzenie okresowych badań logopedycznych, ocenę stopnia zaawansowania choroby oraz planowanie przebiegu terapii. Wśród innych nagrodzonych projektów znalazły się także między innymi: program komputerowy do oceny jakości obrazów rezonansu magnetycznego, czy antynikotynowa guma lecznicza - nowoczesna postać leku w terapii uzależnienia od tytoniu - stworzona przez profesora Piotra Tutkę z Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Przyznano także wyróżnienia Ministra Edukacji i Nauki. A otrzymali je: doktor habilitowany Piotr Jankowski - Mikułowicz z Politechniki Rzeszowskiej za wynalazek umożliwiający elektroniczne monitorowanie tankowania paliwa, z wykorzystaniem radiowej identyfikacji obiektów. A także profesor Maciej Balawejder z Uniwersytetu Rzeszowskiego za projekt dotyczący nowatorskiej uprawy pomidorów z wykorzystaniem procesu ozonowania. W ciągu trzech naborów Podkarpackie Centrum Innowacji wsparło łącznie ponad 140 projektów projektów. Tylko w trzecim naborze na łączną kwotę ponad 30 mln złotych. W planach jest już kolejny nabór.