Wiele głosów, a brzmi jak jeden. Chór składa się z sopranów, altów, tenorów i basów, które w proporcje idealne połączyła Anna Marek-Kamińska, pomysłodawczyni i kierownik artystyczny projektu „Podkarpacie śladami Jana Pawła II”.
- To jest właśnie nasza siła i nasz moc, że ten chór, ten zespół instrumentalny dęty łączy tyle pokoleń w jeden organizm.
Choć pochodzą z różnych miejscowości, łączy ich radość ze śpiewania i nie mniejsza - satysfakcja, że swoim śpiewem dadzą radość innym. W projekcie uczestniczą młodzi i starsi. Choć różnych zawodów - śpiewają zawodowo.
Marta Stącel, wokalistka, kompozytorka - Chór złożony z wielu orkiestr oraz chórów Podkarpacia - to będzie na pewno niezwykłe wydarzenie, a potęga muzyki myślę, że każde serce porwie.
Okazja do promocji 32 chórów oraz 9 orkiestr m.in. z Rzeszowa, Rymanowa, Soniny, Przeworska czy Rakszawy jest szczególna, a i miejsca, gdzie wystąpią w ramach europejskiego tournée nadzwyczajne.
Milena Pałac - Wyjazd na tak dużą skalę robi bardzo wrażenie dla mnie, dużo osób w szkole jest też pod wrażeniem.
Trasę rozpoczną 4 kwietnia w czeskim Ołomuńcu, przed nimi także Padwa, Rzym, Watykan i Asyż, a na finał austriacki Gleisdorf. W ciągu sześciu dni chcą zaprezentować podkarpackie tradycje muzyczne.
Tomasz Piątek, kompozytor, aranżer - To jest mój pierwszy wyjazd tym bardziej cieszę się, że odbywa się on w Roku Jubileuszowym.
Program koncertu został skonstruowany tak, by z jednej strony przypomnieć postać papieża Polaka. Z drugiej podkreślić artystyczny walor utworów. Chórzyści wykonają m.in. „Mszę Podkarpacką” Dominika Lasoty oraz „Totus Tuus” Sebastiana Szymańskiego.
Anna Marek-Kamińska, prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie - Niesamowita rzecz, że możemy to wykonać, pokazać światu nasz region, naszą specyfikę brzmienia.
Wydarzenie organizowane jest przez Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie oraz Województwo Podkarpackie. Towarzyszyć mu będą - zaplanowane na maj - konferencja naukowa oraz koncert finałowy.