Rektor Politechniki Rzeszowskiej przypomniał o znaczeniu Rzeszowa i największej uczelni technicznej na Podkarpaciu. Dziś kształci ona ponad 11, 5 tysiąca studentów na 39 kierunkach, zatrudnia ponad 1600 pracowników, a słynie m.in z Ośrodka Kształcenia Lotniczego, spod skrzydeł którego wyszło już 1100-u pilotów.
Prorektorzy uczelni technicznych spotkali się z przewodniczącym Rady ds. Innowacji, działającej przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz online z dyrektorem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W czasie spotkania w Rzeszowie naukowcy mówią o problemach i wyzwaniach swoich uczelni. Jedno z nich to ocena osiągnięć i jakości naukowej. Ważna dla resortu nauki.
Dlatego uczelnie chcą działać razem. Wypracowywać wnioski i wspólnie zabiegać w ministerstwie np. o istotne dla nich zmiany w przepisach. Służą temu zarówno spotkania w kolegiach prorektorów ds. nauki i rozwoju , ale też kontaktów z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Politechnika Rzeszowska ma w tym spore doświadczenie.
Politechnika Rzeszowska chce w stolicy Podkarpacia zaprezentować swój model współpracy nauki z przemysłem, między innymi w firmie Pratt and Whitney.