Sanok potrzebuje Centrum Interwencji Sercowo-Naczyniowej. Ruszyła budowa

Marek Winiarski 2024-09-11
UDOSTĘPNIJ:
Sanok potrzebuje Centrum Interwencji Sercowo-Naczyniowej, fot. pixabay
Przy sanockim szpitalu specjalistycznym rozpoczęto budowę Podkarpackiego Centrum Interwencji Sercowo-Naczyniowej. Inwestorem jest spółka GVM Carint, która od 15 lat prowadzi w tej placówce oddział kardiologii inwazyjnej. W nowym obiekcie poszerzy ofertę leczenia także o rehabilitację pacjentów.

Centrum Interwencji Sercowo-Naczyniowej powstaje na szpitalnej działce obok oddziału zakaźnego i pulmonologii.

Jakub Limanówka, inspektor nadzoru budowy - Jesteśmy w pierwszym miesiącu prac realizacyjnych całej inwestycji czyli możemy powiedzieć, że jest to początek inwestycji, początek prac ziemnych.

Nowy pawilon kardiologii interwencyjnej będzie kosztował 50 milinów złotych. Działkę na której jest budowany, przekazał powiat w formie dzierżawy.

Robert Pieszczoch, starosta powiatu sanockiego - Taką dalekosiężną korzyścią jest to, że po 30 latach ta inwestycja stanie się własnością powiatu ale na dzisiaj najbardziej zależało nam na tym aby świadczenia zdrowotne które są wykonywane na terenie naszej placówki były na bardzo wysokim poziomie.

To kosztuje, a powiatu nie byłoby stać na taki wydatek. Stąd pomysł na inwestycyjne partnerstwo starostwa z podmiotem prywatnym. Działalność centrum, będzie uzupełnieniem oferty leczniczej sanockiej chirurgii naczyniowej.

Grzegorz Panek, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Sanoku - My się zajmujemy schorzeniami typowo naczyniowymi, też używamy angiografu do tego, mamy pracownię radiologii zabiegowej, ale my zajmujemy się sprawami nie związanymi z sercem, z kolei GVM Carint w oddziale kardiologii inwazyjnej zajmuje się wyłącznie sercem.

Nowy pawilon będzie miał siedmiokrotnie większą powierzchnię niż zajmuje teraz. Będą dwie sale zabiegowe w tym jedna tak zwana hybrydowa. Dwukrotnie zwiększy się też liczba łóżek dla pacjentów. Powstanie dzienny oddział rehabilitacji kardiologicznej. Pacjenci będą mogli skorzystać z pełnego profilu leczenia schorzeń serca. Kardiolodzy będą pełnili 24-ro godzinny dyżur, zapewniając pacjentom pełną diagnostykę i wykonywanie zabiegów, a także rehabilitację.

Sebastian Kawalec, prezes GVM Carint - Wykonujemy koronarografię angioplastykę wieńcową, czyli choroby serca, elektrofizjologia bardzo rozwinięta tutaj wszczepienia stymulatorów, resynchronizatorów serca, ablacje zaburzeń rytmu serca, my około 300 ablacji rytmu serca już wykonujemy w naszym centrum.

Będą też leczone wady wrodzone serca. Szpital i spółka Carint prowadzą działalność na tych samych zasadach finansowania, czyli w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. A leczenie dla ubezpieczonych jest bezpłatne.

Źródło:
własne