„Szkoła to poszerzony dom rodzinny” słowa Jana Pawła II, patrona liceum sióstr Prezentek to od ponad 20 lat motto placówki. Dziś uczy się tu ponad 800 uczniów szkoły średniej, gimnazjum i podstawówki. Od 2006 roku w Ogólnopolskim Rankingu magazynu Perspektywy rzeszowskie liceum jest na Podkarpaciu numerem jeden. Podobnie w tym roku.
Siostra Anna Telus, dyrektor LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie -
Tworzymy przede wszystkim środowisko chrześcijańskie i dajemy szansę rozwoju, po prostu uznajemy, że dobrzy chrześcijanie zasługują na to, żeby mieć dobrą szkołę i cieszymy się, że jesteśmy. Mamy nadzieję tą dobrą szkołą, gdzie uczniowie przychodzą, aby się rozwijać i podejmować to z radością.
Uczniowie twierdzą, że szkoła stawia na pomysłowość i kreatywność. Na przykład przyszli lekarze walczą o podium w olimpiadach biologicznych, a mistrzowie matematyki w ubiegłym roku wzięli udział w międzynarodowych zawodach w Rio de Janeiro.
Wiktoria Jezuit, uczennica Liceum Sióstr Prezentek w Rzeszowie - Jestem bardzo zadowolona z tego, jaką ta szkoła gwarantuje nam atmosferę. Jest to atmosfera sprzyjająca rozwojowi pasji, bo ja nigdy nie traktowałam tak naprawdę nauki ani konkursów jako obowiązku.
Przemysław Bednarski, uczeń Liceum Sióstr Prezentek w Rzeszowie - Dużo dają mi nauczyciele pracujący u nas w szkole, dzięki którym mogę się rozwijać, którzy motywują mnie do pracy.
Powody do zadowolenia ma też Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie. Według rankingu Perspektyw to najlepsze technikum w naszym regionie i szósta taka placówka w Polsce.
Anastazja Harabin-Pudło, wicedyrektor Technikum nr.5 w Krośnie - To szkoła, która stwarza warunki do pracy, do rozwijania się, przede wszystkim to jest kadra nauczycielska, ale również nie wolno nam zapominać przede wszystkim o uczniach, mamy świetnych uczniów.
Szkoła powstała 67 lat temu, a do 2002 roku była znana jako krośnieński Elektryk. Dziś uczy się tu ponad pół tysiąca uczniów, między innymi na kierunkach: technik elektryk, informatyk i elektronik wojskowy. O wysokim poziomie nauczania świadczą między innymi wyniki ostatnich matur egzamin zdało tu 95 procent uczniów. Aż 98 procent absolwentów rozpoczęło studia.
Igor Łopatkiewicz, uczeń Technikum nr 5 w Krośnie -
Uczę się elektroniki. Wybrałem tę szkołę dlatego, że mogę się uczyć tutaj zawodu i daje to taką przewagę na starcie na przyszłość będę miał już jakiś zawód, doświadczenie. Karol Witusik, uczeń 4 klasy technikum uważa, że to właśnie dzięki szkole udało mu się zająć wysokie miejsca w dwóch ogólnopolskich olimpiadach z elektroniki.
W pierwszej setce magazynu Perspektywy znalazły się także inne podkarpackie szkoły. Doceniono: I LO w Krośnie oraz I Społeczne LO w Tarnobrzegu. Spośród techników w pierwszej pięćdziesiątce najlepszych szkół w Polsce są też: Technikum nr 4 w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle oraz Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu.