Od stycznia 2024 roku przejezdny jest nowy most kolejowy na Sanie w Przemyślu. Kosztował ponad 67
milionów złotych. Umożliwia uruchomienie nowych połączeń pociągami typu premium takimi jak Pendolino.
Na początku roku swój finał miała duża inwestycja w służbie zdrowia. Szpital Wojewódzki w Krośnie zyskał drugą pracownię tomografii komputerowej. Pacjenci są w niej diagnozowani nowoczesnym aparatem wykorzystującym algorytmy sztucznej inteligencji. To jeden z dwóch tego typu tomografów w Polsce i inwestycja rzędu 4.5 miliona złotych.
W lutym oficjalnie otwarto Zakład Patomorfologii Klinicznego Szpitala
Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Przeszedł generalny remont,
który kosztował ponad 17 mln zł.
Zakończył się także pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Przed dworcem kolejowym powstał nowy, podziemny parking. Przebudowane zostały drogi i dworcowy plac.
W Rzeszowie uruchomiono także Centrum Operacji Bezpieczeństwa, którego
zadaniem jest obrona miejskiej sieci informatycznej przed atakami hakerów.
To pierwszy w Polsce samorządowy system cyberbezpieczeństwa. W otwarciu
wziął udział wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.
W MARCU W Rzeszowie otwarto halę serwisowo-naprawczą pociągów Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.
Kosztowała ponad 167 mln zł i jest częścią jednej z największych inwestycji w regionie, współfinansowanych przez Unię Europejską i samorządy.
Po generalnym remoncie otwarta została także Klinika Ortopedii i Traumatologii Dorosłych w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie
To odział na który trafia ok. 3,5 tysiąca pacjentów rocznie.
Wiosną oficjalnie oddano do użytku rozbudowaną drogę wojewódzką numer 878
na odcinku od ulicy Lubelskiej w Rzeszowie do drogi wojewódzkiej biegnącej
obok lotniska w Jasionce. 5-kilometrowa trasa została poszerzona i unowocześniona, co poprawia komfort jazdy oraz bezpieczeństwo kierowców i pieszych.
W Rzeszowie oficjalnie otwarto po przebudowie także ulicę Grunwaldzką - część deptaka w centrum. To finał prac, które kosztowały ponad 13 milionów złotych i trwały ponad rok. Przebudowane zostały wszystkie podziemne instalacje, pojawiły się nowe elementy małej architektury i historyczna nawierzchnia.
2024 roku przyniósł też zakończenie ważnych inwestycji w turystykę. W Przemyślu otwarto Centrum Dowodzenia - Twierdza Przemyśl. Nowoczesny obiekt edukacyjno - wystawienniczy ma w atrakcyjny sposób przybliżać historię fortyfikacji i zachęcić turystów do zobaczenia jej na żywo.
Z kolei w Bezmiechowej koło Leska otwarto Centrum Obserwacyjne Polskiej Agencji Kosmicznej. Za pomocą teleskopów agencja będzie obserwować satelity krążące na orbicie okołoziemskiej. Inwestycja powstała na terenie Akademickiego Ośrodka Szybowcowego Politechniki Rzeszowskiej, co pozwala uczelni na korzystanie z obserwatorium podczas zajęć dydaktycznych z bezpieczeństwa kosmicznego.
Rzeszów uzyskał wielomilionowe wsparcie z KPO na nowe autobusy z napędem wodorowym. Prezydent Rzeszowa podpisał umowę w tej sprawie z minister klimatu i środowiska oraz prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Miasto kupi 20 autobusów za 98 milionów złotych.
W Łańcucie oficjalnie oddano do użytku bezkolizyjne skrzyżowane drogi wojewódzkiej 877 z magistralą kolejową Kraków - Medyka oraz nowy autostradowy łącznik Powstał zupełnie nowy układ komunikacyjny, który ułatwia dojazd do autostrady A4.
W listopadzie ruszył nabór wniosków o wakacje składkowe.
ZUS szacuje, że na Podkarpaciu z tej ulgi może skorzystać ponad 80 tys. firm i przedsiębiorców.
W grudniu ruszyły odprawy w Malhowicach - Niżankowicach. To piąte po Medyce, Korczowej ,Krościenku i Budomierzu polsko-ukraińskie drogowe przejście graniczne na Podkarpaciu. Trzecie z całą infrastrukturą po polskiej stronie granicy i wspólnymi polsko-ukraińskimi odprawami. Kosztowało 145 milionów złotych.
Koniec roku to warte 17 miliardów złotych dwa kontrakty dla Huty Stalowa Wola. W podpisaniu umów m.in. na dostawę dla wojska 96 aramtohaubic Krab i ponad 500 wozów towarzyszących uczestniczył wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. W Stalowej Woli przypomniał, że przyszłoroczne wydatki na obronność sięgną 187 mld złotych, a Huta Stalowa Wola w najbliższych tygodniach może liczyć na kolejne zamówienia.