Taniec, śpiew, gra na instrumentach ale też wiedza z zakresu matematyki, chemii czy języków. To niektóre dyscypliny dzięki którym można sięgać po stypendium w ramach programu "Nie Zagubić Talentu". Jednym z tegorocznych laureatów został Mateusz. Ma 14 lat, a już może pochwalić się między innymi II miejscem na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Przemyślu.
Mateusz Neckar, stypendysta z Sanoka - Moja przygoda z akordeonem zaczęła się jak miałem 6 lat, było to dość spontaniczne, bo chciałem się zapisać do szkoły muzycznej, ale jeszcze nie za bardzo wiedziałem na jaki instrument efekt - występ - gra na akordeonie.
Na deskach sceny dębickiego Domu Kultury gościli też utytułowani młodzi tancerze. To już 17. odsłona programu "Nie Zagubić Talentu" - ale sam talent tutaj nie wystarczy. Trzeba spełnić określone wymagania.
Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego - Oczywiście są kryteria, o których mówimy, że trzeba odpowiednią ilość olimpiad ukończyć z wyróżnieniem, z dobrym miejscem. Trzeba osiągać dobre wyniki w nauce, a więc mieć średnią.
W tym roku do regulaminu programu wprowadzono zmiany, zaproponowane przez uczniów. Główne to zmiana kryteriów dla kandydatów.
Mateusz Kornaga, Młodzieżowy Sejmik Województwa Podkarpackiego - Dzięki temu wiele osób, w tej edycji mogło dostać jeszcze zarówno stypendium jak i nagrodę i to jest bardzo piękne.
W czasie dzisiejsze gali przyznano 51 stypendiów za osiągniecia naukowe i 74 stypendia dla artystów. Wręczono też 106 nagród indywidualnych i 6 dla zespołów. W ramach stypendium można otrzymać nawet 600 złotych miesięcznie, przez rok.