Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe wśród 22 laureatów Godła Teraz Polska

Marek Winiarski 2024-06-09
UDOSTĘPNIJ:
Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe wśród 22 laureatów Godła Teraz Polska
Firma „deBies” z Podkarpacia, oferująca turystom przejazdy Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi, znalazła się wśród 22 laureatów Godła Teraz Polska w kategorii usługi turystyczne. Zajęła miejsce obok Energylandii z Zatoru. W tym roku Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe rozpoczęły 10 sezon turystyczny.

W Uhercach, na stacji Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych, w sezonie zawsze jest tłoczno.

Joanna, turystka z Krakowa - Często jeżdżę pociągami ale zawsze siedzę jako bierny pasażer, a tutaj mogę poczuć jak dzięki mojemu wysiłkowi ta kolej jedzie do przodu i jest to połączone teoretycznie z jazdą na rowerze, którą też de facto lubię.

Drezyna może pomieścić nawet pięć osób. To szansa na przejażdżkę dla całej rodziny. Z pokładu można podziwiać pejzaże roztaczające się wzdłuż linii kolejowej wybudowanej 152 lata temu w czasach Cesarstwa Austro-Węgierskiego. W ubiegłym roku z przejażdżki Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi skorzystało ponad 80 tys. turystów.

Magdalena Demkowicz, Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe - To jest na pewno taka nobilitacja dla tej usługi bo znaleźliśmy się w wyróżnieniu, w nagrodzie Teraz Polska obok takiego produktu jak Energylandia więc dla całych Bieszczadów to jest duże wyróżnienie, to świadczy o wysokiej jakości usługi.

Uruchomienie drezyn rowerowych uratowało od degradacji nieczynną przez wiele lat historyczną linię kolejową nr 108 z Zagórza do Krościenka. Pomogły Polskie Linie Kolejowe i gmina Olszanica.

Janusz Demkowicz, Bieszczadzkie Drezyny Kolejowe - Udało nam się stworzyć markę, która mam nadzieję na stałe wpisze się z krajobraz turystyczny Podkarpacia, byli zaangażowani w to różni ludzie, stacja jest wymalowana proszę zobaczyć w te postacie, każda z tych postaci ma twarz osoby, która nam pomogła, gdyby zabrakło choćby jednej z nich drezyn by nie było.

Wśród laureatów 34 edycji konkursu „Godła Teraz Polska” w kategorii produkty, znalazły się Makarony Polskie z Rzeszowa oraz Stolarstwo Tomasz Wróbel z Ulanowa. Wyróżniono zaś wydawnictwo „Bosz” z Leska za album „Beksiński obrazy”.

Źródło:
własne