Najpierw były zajęcia warsztatowe, na koniec najlepsze zespoły z kilkudziesięciu szkól Podkarpacia musiały zaprezentować swoje pomysły na biznes-
Paweł Piróg, Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie - Chcemy odnawiać rowery i doprowadzać je do stylu retro oraz z opon samochodowych wykonywać meble. Zarówno ogrodowe jak i salonowe. Materiały na naszą produkcję będziemy pozyskiwać z recyklingu.
Dominika Uchacz - Nasz kolega akurat jest tancerzem i pomyśleliśmy, że to będzie coś nowego, że stworzymy szkołę tańca. Można tez pomóc osobom ,które mają mało ruchu.
Jakub Śmiałek - Potrafimy przewidzieć koszty przewidzieć, całe postępowanie finansowe przedsiębiorstwa.
Każdy z biznesplanów oceniał zespół ekspertów. Byli nimi przedstawiciele ZUS-u, Urzędów Skarbowych i specjaliści od przyznawania funduszy unijnych firmom.
Założenie to nauka przedsiębiorczości w praktyce przez zabawę. Dzięki niej uczniowie bez problemów potrafiliby założyć działalności gospodarczą.
Izabela Dec, Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku - Najpierw trzeba złożyć wniosek CIDG, trzeba zarejestrować w urzędzie skarbowym, ZUS-ie i głównym urzędzie statystycznym, wystąpić o REGON.
Nina Putyło - Uczyli się tego jak otworzyć działalność, gdzie skierować swoje kroki, jakie dokumenty z tego tytułu należy składać, a jak już mam pomysł na działalność to jak zdobyć środki, gdzie się udać do jakiego banku po kredyt albo do urzędu wojewódzkiego, bądź marszałkowskiego po dofinansowanie ze środków unijnych, a następnie jakie podatki przysługują z tego tytułu, jak rozliczać podatki.
Tomasz Janeczek - Zaangażowanych było 15 urzędów skarbowych, około 30 specjalistów w zakresie podatków dochodowych jak i od towarów i usług.
Do ścisłego finału zakwalifikowało się sześć reprezentacji z Dębicy, Rzeszowa, Ropczyc, Leżajska i Sokołowa Małopolskiego.