Sprawdził się przy odbudowie Notre-Dame, pomoże też na Podkarpaciu. Skaner naziemny, kupiony za pół miliona złotych przez Samorząd Województwa Podkarpackiego jest wykorzystywany przy inwentaryzacji architektonicznej zabytków. Jako pierwszy został zeskanowany XIX - wieczny Pałacyk Myśliwski w Julinie, będący pod opieką Muzeum Zamku w Łańcucie.
Piotr Szopa, dyrektor Muzeum-Zamku w Łańcucie - Padło tu słowo bezpieczeństwo, a bezpieczeństwo w zabytkach to jest rzecz jedna z najistotniejszych rzeczy, aby to nasze dziedzictwo zachować dla przyszłych pokoleń.
Cyfrowa kopia budynku jest idealnym punktem wyjścia do prac konserwatorskich lub modernizacyjnych. Województwo Podkarpackie jako jedyny samorząd w Polsce ma taki skaner na własność.
Karol Ożóg, wicemarszałek województwa podkarpackiego - Cyfrowa Przestrzeń Podkarpacia stała się faktem jest to dopiero początek prac jestem przekonany, że w kolejnych miesiącach tych zleceń / będzie coraz więcej.
Skaner trafił do Podkarpackiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych, które będzie wykonywać dokumentację m.in. kościołów i cerkwi na Podkarpackim Szlaku Architektury Drewnianej.
Przemysław Leń, Podkarpackie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych - Jesteśmy liderem jeśli chodzi o województwo w kraju, natomiast w rozwiązaniach na skalę europejską, światową jesteśmy w samej czołówce.
Plany dotyczą nie tylko obiektów kultury. Wkrótce rozpoczną się prace związane ze skanowaniem i fotorejestracją niemal 1800 kilometrów dróg wojewódzkich. Utworzony geoportal pomoże między innymi w zarządzaniu infrastrukturą drogową.
Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie - Produkt bardzo precyzyjny, bardzo nowoczesny, który pozwoli nam wydaje mi się zmierzyć z tym co wszystkich nas czeka w niedługim czasie mianowicie cyfryzacją.
Samorząd Województwa zakupił także bezzałogowe statki powietrze, które są wykorzystywane między innymi do wspierania akcji ratowniczych. Drony stanowią również pomoc w inwentaryzacji zabytków oraz infrastruktury drogowej.