Centrum Dziedzictwa Szkła, jak w soczewce skupia historię rozwoju ręcznie formowanego szkła, także tego artystycznego. Między innymi poprzez wystawy stałe, takie jak ta, „Szklane nieznane” prezentującą prace 12 projektantów związanych z Krośnieńskimi Hutami Szkła. Ich prace odzwierciedlają trendy designu szkła, którymi krośnieńskie huty do dziś konkurują na światowych rynkach.
Hanna Wajda-Lawera, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie - Mamy wystawy, mamy zwiedzanie, mamy przede wszystkim piec, który najbardziej fascynuje i widowiskowe wytapianie, wyrób przedmiotów ze szkła ręcznie formowanego, mamy też cały poziom warsztatów gdzie każdy zwiedzający może zapoznać się z różnymi metodami zdobienia ale również produkcji szkła.
Te dinozaury wykonane podczas jednego z otwartych pokazów formowania szkła, zaprojektowała jedna ze kooperantek Centrum Dziedzictwa Szkła. Placówka planuje w tym roku przeprowadzić interesujący pomysł. Polega on na zaktywizowaniu byłych pracowników Krośnieńskich Hut Szkła
- Tych, którzy mają ogromną wiedzą, ale także tych, którzy mają mini kolekcje we własnych domach, będziemy ich zapraszać razem z tymi szkłami tutaj do Centrum Dziedzictwa Szkła chcemy stworzyć tak żywą kronikę krośnieńskiego szkła.
Nowością działalności ośrodka „Miasta Szkła” są wystawy innych dziedzin twórczości, o ile ma ona coś wspólnego ze szkłem Tak jak w przypadku tych fotografii.
- W jakiś sposób jest to podobne lód i szkło szczególnie szkło bezbarwne albo barwione, przeźroczyste na kolory błękitów rozmaitych i granatów, no przywodzi na myśl właśnie to co jest na zdjęciach Tomasza Majora.
Podróżnik zatrzymał w kadrze znikający świat dwóch biegunów Ziemi, gór lodowych, piękna natury, która wraz ze światowym ociepleniem klimatu znika na naszych oczach. Centrum Dziedzictwa Szła można zwiedzać codziennie. Należy do nielicznych placówek czynnych 7 dni w tygodniu, poza ustawowymi świętami.