Miejsce, w którym możemy oddać głos, można sprawdzić na stronie gov. pl. Lokale wyborcze są dziś otwarte do godz. 21:00. Należy wziąć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem. Jeśli wyborca korzysta z zaświadczenia o prawie do głosowania, komisja dopisze go do spisu wyborców.
Wyborca otrzymuje jednostronicową kartę do głosowania z listami kandydatów, zarejestrowanymi w danym okręgu wyborczym (w kolejności zgodnej z wylosowanymi numerami). Na każdej liście znajduje się 5-10 nazwisk kandydatów. Na dole każdej karty znajduje się informacja o sposobie głosowania. Karta do głosowania na pierwszej stronie musi być opatrzona pieczęcią obwodowej komisji wyborczej oraz wydrukiem pieczęci okręgowej komisji wyborczej, bez tego jest nieważna.
Prawy górny róg karty jest ścięty - ma to ułatwić wyborcom głosowanie za pomocą nakładek w alfabecie Braille'a. Aby oddać ważny głos, należy wpisać znak X w kratkę znajdującą się po lewej stronie nazwiska wybranego kandydata. Jeśli wyborca w żadnej z kratek nie postawi znaku X lub zagłosuje na więcej, niż jedną osobę, głos jest nieważny.
Nie wolno wynosić kart do głosowania poza lokal wyborczy, ani też odstępować komukolwiek takiej karty. Przepisy karne Kodeksu wyborczego mówią, że grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2. Do urny musi być wrzucona kompletna karta głosowania. Karta, której część została oderwana i niewrzucona lub wrzucona osobno, jest nieważna.
Do godz. 21:00 trwa cisza wyborcza. Do tego czasu nie można zwoływać zgromadzeń, pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień ani rozpowszechniać materiałów wyborczych. Cisza wyborcza obowiązuje również w Internecie.
Z okazji wyborów w Rzeszowie do północy komunikacja miejska kursuje za darmo.
W Polsce uprawnionych do głosowania jest prawie 29 mln Polaków, w regionie to ponad 1,6 mln osób.