Prace dają się we znaki zwłaszcza kierowcom pokonującym przebudowywany odcinek przebudowywanej drogi wojewódzkiej między Przeworskiem a Sieniawą. Utrudnienia są też na krajowej 94 przy wjeździe do Przeworska. Obie inwestycje pochłoną ponad 45 milionów złotych ale ogromnie usprawnią ruch w tym rejonie.

Pokonując trasę miedzy węzłem autostradowym w Gorliczynie koło Przeworska a Sieniawą trzeba uzbroić się w cierpliwość i założyć dłuższy czas podróży jeśli akurat tędy jedziemy np. do Lubaczowa czy Narola. Kierowcy narzekają choć przyznają, że inwestycja jest bardzo potrzebna. Z użytkowania są okresowo wyłączone całe odcinki jezdni, ruch odbywa się wahadłowo. Ale te utrudnienia potrwają jeszcze tylko kilka miesięcy. Droga wojewódzka na13 kilometrach została wzmocniona i poszerzona. W ramach inwestycji przy wjeździe do Sieniawy powstaje rondo, a przy zabudowaniach pojawiła się tzw. cicha nawierzchni, która ma zmniejszyć hałas spowodowany ruchem samochodowym. Będzie bezpieczniej bo powstają nowe i remontowane są stare chodniki. Wartość kontraktu to 25 milionów 650 tysięcy złotych. Już wiadomo, że dzięki dodatkowym środkom przebudowany zostanie także most na Sanie w Ubieszynie.

Dzięki tej inwestycji kierowcy jadący z północy regionu szybciej i sprawniej dotrą do autostrady A4. Dzięki tej realizowanej jednocześnie będzie dodatkowy wjazd na autostradę od strony południowej. Autostradowy łącznik budowany jest w Gwizdaju przed Przeworskiem. Tu też są utrudnienia, ale i perspektywa na usprawnienie ruchu już na początku przyszłego roku. Nowy łącznik z autostradą będzie kosztować ponad 20 milionów złotych. Także w Gwizdaju będzie się zaczynać nowa droga łącząca dawną krajową czwórkę z Kańczugą. Po zakończeniu tej inwestycji powstanie nowy układ drogowy będzie pełnić rolę obwodnicy Przeworska.