Już 1200 wniosków o wsparcie złożyli mieszkańcy Przemyśla w ramach rządowego programu "Dobry Start", a to dopiero początek. W sumie na jego realizację na Podkarpaciu jest blisko 80 milionów złotych. Dziś o szczegółach programu i jego znaczeniu mówili w Przemyślu posłanka PiS Anna Schmidt-Rodziewicz i kandydat na prezydenta miasta, obecnie wiceprezydent Janusz Hamryszczak.

Jak przypomniała w Przemyślu Anna Schmidt-Rodziewicz, program "Dobry Start" to część tzw. Piątki Morawieckiego, czyli pakietu, który obejmuje także fundusz budowy i remontów dróg lokalnych, mały ZUS dla małych firm, obniżony CIT oraz program Dostępność Plus stworzony z myślą o niepełnosprawnych i starszych.

Pieniądze na szkolne wyprawki mają być wsparciem dla polskich rodzin, także na Podkarpaciu. W ramach programu "Dobry Start" mają pomóc w skompletowaniu szkolnych wyprawek, ale też uregulowaniu związanych z początkiem roku składek na przykład ubezpieczeniowych czy na Radę Rodziców. O takie wsparcie można się starać niezależnie od dochodu raz w roku. Wnioski można składać do 30 listopada.