W Cieszanowie odbyła się dziś premiera teledysku zespołu Niezapominajki. To cześć wielkiego projektu promocyjnego, w który zaangażowały się panie z miejscowego zespołu folkowego. Nagrały cover przeboju The Rolling Stones - Satysfaction, a ważną rolę odegrały w nim pierogi. Panie lepią je nie tylko w teledysku, chcą je zawieźć na koncert zespołu w Warszawie. Od 50 lat są fankami Stonsów, a samo nagranie było niezwykłą przygodą nie tylko dla nich, ale dla całej miejscowości.

Ten teledysk to prezent dla zespołu The Rolling Stones. Panie z zespołu Niezapominajki nagrały cover i napisały swoje własne zwrotki do muzyki zespołu. Jedna z najtrudniejszych scen nagrywana była na głównej ulicy Cieszanowa. Zgodnie ze scenariuszem do Cieszanowa przybyli 4 jeźdźcy na wielkich motocyklach, każdy uzbrojony w instrument, gdy zaczęli siać popłoch wśród mieszkańców naprzeciw wyruszyła Janina Obirkowa z Niezapominajek, a wsparciem dla niej byli miejscowi strażacy. Na szczęście szybko w tej teledyskowej opowieści okazało się, że motocykliści to nie najeźdzcy, a muzycy którzy chcą wystąpić na festiwalu Cieszanów Rock Festiwal, a wszystko kręci się wokół pierogów. Panie nie tylko musiały uczyć się angielskiego, ale i wystąpiły w scenach niemal kaskaderskich. Nie było łatwo zgrać się z kierowcą z saganami pełnymi pierogów, ale udało się.

Na razie nie wiadomo, jak popularny będzie teledysk. Wiadomo, że sławne są już jego bohaterki, a ich wnuki z dumą chwalą się babciami. Niezapominajki z pierogami chcą dotrzeć do Rolling Stonesów. Do Warszawy wybierają się 8 lipca, będą lepić pierogi i śpiewać, a że teledysk ma formułę westernową to w Warszawie wystąpią w samo południe. Ponieważ nie wiedzą jak dotrzeć bezpośrednio do Stonesów, napisały otwarty list, który podbija Internet. liczą, że może tą drogą nakłonią swoich idoli do spotkania i spróbowania polskich pierogów.