Nowoczesną pracownię cukierniczo - piekarską otwarto w zespole szkół spożywczych, chemicznych i ogólnokształcących w Jarosławiu. Wyposażona jest w urządzenia, których nie powstydziłaby się najlepsza piekarnia czy restauracja. To część realizowanego w powiecie jarosławskim programu "Bliżej rynku pracy", z którego skorzystało kilka szkół zawodowych.

Nowa pracownia kosztowała 170 tysięcy złotych. Jest największą i najnowocześniejszą w jarosławskiej szkole, bo jej wyposażenia nie powstydziłaby się nawet najlepsza piekarnia czy restauracja. Są tu profesjonalne urządzenia nawet do wyrobu czekolady czy karmelu. Wszystko po to, żeby absolwenci byli wszechstronnie wyszkoleni.

Nowa pracownia powstała w ramach realizowanego w powiecie jarosławskim programu "Bliżej rynku pracy". Ze wsparcia skorzystało kilka szkół zawodowych. Na przykład placówka w Radymnie dostała nowy ciągnik do szkolenia uczniów techniku mechanizacji rolnictwa.

Realizacja programu "Bliżej rynku pracy" kosztowała blisko 5 milionów złotych, z czego ponad 4 miliony pochodziło z Europejskiego Funduszu Społecznego. Część pieniędzy została przeznaczona także na staże i praktyki uczniów oraz dokształcenie nauczycieli. W sumie skorzystało z tego aż 1500 osób.