Ziemia lubaczowska rusza z kolejnymi projektami, które mają przyciągnąć w te tereny turystów, a przede wszystkim zapewnić im bazę noclegową. Jeden z projektów, współfinansowany za pośrednictwem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, to Wehikuł czasu - szlak Jana III Sobieskiego. Realizować go będą wspólnie przedsiębiorcy z Podkarpacia i Lubelszczyzny. Planowana jest także renowacja zrujnowanego dworku w gminie Cieszanów i rozbudowa Kresowej Osady w Baszni Dolnej.

Tak niedawno ziemia lubaczowska promowała się w Rzeszowie przed Urzędem Marszałkowskim, do odwiedzenia podkarpackiej części Roztocza zachęcała hasłem "Weź drugi oddech". Kusi ciszą, spokojem, pamiątkami wielokulturowej przeszłości i smakami. Samorządowcy mają jednak świadomość, że aby ta oferta była kompletna potrzebne są jeszcze miejsca noclegowe. Zupełnie nowe powstaną miedzy innymi w zrujnowanym dworku w Nowym Siole. Udało się rozbudować miedzy innymi pensjonat w Kowalówce, obok niego staną już w najbliższym czasie nowe samodzielne domki letniskowe.Właściciel obiektu zainwestuje w pensjonat w Nowym Siole korzystając z unijnego dofinansowania. To część projektu Wehikuł czasu - szlak Jana III Sobieskiego, w ramach którego powstanie 12 nowych obiektów. W gminie Cieszanów ma powstać Centrum Oręża Polskiego ze strzelnicą wielofunkcyjną, a w samej Kresowej Osadzie, w której już teraz można uczestniczyć np. w warsztatach dawnego rzemiosła - kino sferyczne spełniające kryteria planetarium. Maja tu także powstać nowe miejsca noclegowe.

Samorządy wciąż zachęcają też samych mieszkańców do inwestowania tu np. w agroturystykę. Takich gospodarstw jest tu wciąż bardzo mało. Walory turystyczne Roztocza podnosi też gmina Horyniec Zdrój, już niedługo rusza tu budowa uzdrowiskowego deptaka z prawdziwego zdarzenia z tężniami. Wcześniej gmina zainwestowała miedzy innymi w Park Zdrojowy. Wcześniej był tu zabagniony teren, z którego nikt nie korzystał.