Podpisano umowę na dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Pierwsze firmy będą mogły rozpocząć działalność w inkubatorze za dwa lata.

Umowę podpisali marszałek województwa, Władysław Ortyl i wiceprezydent Przemyśla - Janusz Hamryszczak. Inkubator będzie mieścił się w tym, nieużytkowanym od lat budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Ratuszowej. Za prawie 4 miliony złotych obiekt zostanie wyremontowany. Za kolejne 700 tysięcy wyposażony w niezbędny sprzęt informatyczny i biurowy.

Władysław Ortyl, marszałek woj. podkarpackiego - Jest to ważna instytucja, która będzie pobudzała przedsiębiorczość, będzie współpracowała z małym i średnim biznesem. Ponad 11 firm trafi do Inkubatora. Będą to firmy, które powstaną, i będą to firmy, które będą się rozwijały. Cieszymy się bardzo, że uczelnie wyższe, szkoły średnie i wszyscy, którzy mają inicjatywę, będą mogli trafić do tego inkubatora.

Marszałek podkreślał, że projekt przemyskiego inkubatora przedsiębiorczości jest dobrze przygotowany. Janusz Hamryszczak - pomysł jego powstania zgłaszał już w 2010 roku, gdy kandydował na prezydenta miasta.

- Moim takim marzeniem jest powiązanie tego inkubatora z Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską, jak również z biznesem, i stworzenie tutaj takiego centrum promocji przedsiębiorczości-innowacyjności, centrum pozyskiwania inwestorów i lokowania tam firm start-upów, przede wszystkim ludzi młodych.

W inkubatorze przez pierwsze 2 lata działalności - będą mogli wynająć powierzchnie na preferencyjnych warunkach. Będą też mogli skorzystać z doradztwa specjalistów między innymi od księgowości i marketingu. To ma zachęcać do zakładania i prowadzenia firm właśnie w Przemyślu.