Ponad stu wystawców z Polski i Ukrainy zapowiedziało swój udział w Agrotargach Wschód w Skołoszowie koło Radymna. Druga edycja tej ogólnopolskiej imprezy planowana jest 9 i 10 czerwca. Na stu hektarach zaprezentowane tam zostaną nowoczesne maszyny rolnicze, będą też pokazy zabiegów agrotechnicznych.

Skołoszów koło Radymna już drugi raz gościć będzie wystawców z Polski i zagranicy. Teren Agrotargów położony jest kilkanaście kilometrów od granicy z Ukrainą, przy autostradzie A4. Taka lokalizacja daje duże szanse nawiązania kontaktów handlowych i współpracy między producentami i odbiorcami maszyn i surowców rolniczych z całej Europy oraz zza wschodniej granicy. Lokalne samorządy liczą na to, że dzięki tak dużym targom będą się promować.

Teren, który mają do dyspozycji obejmuje aż 100 hektarów. Połowa - to pola pokazowe, na których prezentowana będzie praca nowoczesnych maszyn rolniczych i nowatorskie zabiegi pielęgnacyjne.

Druga edycja Agrotargów Wschód zapowiada się na imprezę z ogromnym rozmachem. Już teraz zgłosiło swój udział stu wystawców z Polski i Ukrainy. Organizatorzy spodziewają się, że dwudniowe targi rolnicze odwiedzi w sumie ponad 50 tysięcy osób.