Dzieci z całej Polski mogły dziś obejrzeć przedstawienie Internetowego Teatru TVP dla Szkół prosto z Rzeszowa. Spektakl "Piotruś Pan" w reżyserii Anny Nowickiej zagrali aktorzy Teatru "Maska". Jego transmisję na żywo zapewniła ekipa realizacyjna i wóz satelitarny Telewizji Rzeszów.

"Piotruś Pan" to spektakl, którzy na rzeszowskiej scenie miał premierę niemal równo trzy lata temu. I choć od tego czasu opowieść o Nibylandii była prezentowana widzom wielokrotnie, to dziś za sprawą kamer, telewizyjnej realizacji i internetowego przekazu było trochę inaczej. Choćby dlatego, że aktorzy oprócz zrobienia scenicznych makijaży i założenia kostiumów musieli też pamiętać o mikrofonach, kablach i mikroportach.

"Piotruś Pan" to już trzeci w historii Teatru Maska spektakl zagrany w ramach Internetowego Teatru TVP dla Szkół. Wcześniej rzeszowscy aktorzy zaprezentowali się już w przedstawieniach "Na pełnym Morzu" Mrożka i Historii Śnieżki. Za każdym razem przed ekranami w szkołach w różnych częściach Polski gromadziły się tysiące widzów. "Piotruś Pan" to niezwykła wyprawa do Nibylandii - świata, w którym nie ma rzeczy niemożliwych, a miejsce rozsądku i dobrego wychowania zajmuje fantazja bez ograniczeń. Dziś tę muzyczno-taneczną opowieść obejrzało dzięki internetowemu przekazowi prawie 25 tysięcy uczniów z 457 szkół w całej Polsce, najwięcej z Podkarpacia. W regionie do projektu włączyło się dziś prawie 7,5 tysiąca uczniów ze 132 szkół.