Przyszła kolej na przedmioty przyrodnicze i matematyka. Wielu uczniów, właśnie dzisiejszych testów obawiało się najbardziej - jednak pierwsze opinie są raczej optymistyczne. To był ważny dzień - szczególnie dla planujących naukę w technikach i liceach o profilu matematyczno-przyrodniczym. Dobry wynik na egzaminie może zagwarantować miejsce w wymarzonej szkole.

W rzeszowskim gimnazjum nr 7 egzamin pisało dziś 200 uczniów. Tuż po dobry nastrój ich nie opuszczał. Pytania zamknięte z matematyki nie sprawiły im większego problemu. Większość przyznaje, że egzamin z matematyki budził u nich najwięcej obaw. Dla innych egzamin z matematyki był - jak dotychczas - najłatwiejszy. Niektórzy przygotowywali się cały rok. Inni do ostatniej chwili powtarzali materiał.

Dla gimnazjalistów to ważny egzamin, bo od jego wyników może zależeć, czy dostaną się do wymarzonej szkoły średniej. Większość z nich nie zdecydowała jeszcze co będzie robić po gimnazjum, ale niektórzy mają już konkretne plany. Tuż po zakończeniu egzaminów wszystkie prace trafiły do takich punktów odbioru. Tu są liczone, i sortowane. Każda koperta jest szczelnie zamknięta i szczegółowo opisana. Stąd prace trafią do egzaminatorów, którzy je ocenią. Wyniki uczniowie mają poznać 16 czerwca.