Dzieci z Głogowa uczą się o czystości wody, a najmłodsi z gminy Niwiska skorzystają z bezpłatnej nauki pływania. Zajęcia dla 120 uczniów to nie tylko przyjemne spędzanie wolnego czasu, ale także kształtowanie odwagi, dyscypliny i nauka bezpiecznego zachowania się w wodzie. Podobne zajęcia z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki odbywają się w kilkunastu gminach na Podkarpaciu.

Zajęcia dla dzieci z gminy Niwiska odbywają się dwa razy w tygodniu na basenie w Kolbuszowej. Jedni pod okiem instruktorów - uczą się pływania od podstaw. Inni doskonalą umiejętności, które już mają. Z zajęć mogą korzystać wszyscy uczniowie z najmłodszych klas siedmiu szkół podstawowych. W sumie 120 osób. Połowa będzie uczyła się pływania do czerwca, pozostali od września do grudnia. Każdy uczestnik na zakończenie kursu będzie mógł zdobyć kartę pływacką.

Ale zajęcia na basenie pomagają także w korygowaniu wad postawy czy pozbyciu się zbędnych kilogramów. Instruktorzy szczególną uwagę zwracają na zasady bezpiecznego zachowania się w wodzie. Ucząc jak unikać zagrożeń i jak radzić sobie w takich sytuacjach. Nauka pływania dla najmłodszych jest bezpłatna. Podobnie dowóz na zajęcia. Dzięki temu mogą w nich uczestniczyć dzieci nawet z oddalonych wsi, a rodzice nie muszą się o nie martwić.

Zajęcia dla dzieci z gminy Niwiska odbywają się w ramach programu Umiem pływać. Połowę kosztów pokrywa samorząd - połowę Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z podobnego wsparcia w tym roku skorzystało na Podkarpaciu kilkanaście gmin, w całej Polsce 120.