Dobre wiadomości dla osób z ciekawym pomysłem na biznes. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zwiększyła kwotę na Platformy Startowe dla Nowych Pomysłów. 5 województw Polski Wschodniej otrzyma na start-upy aż 130 mln zł. To kwota pięciokrotnie większa niż dotychczasowa. W Rzeszowie mówił o tym wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak.

Start-up Sanector powstał w 2016 roku w Rzeszowie. Zajmuje się modułowymi kolektorami słonecznymi, które produkują nie tylko ciepłą wodę, ale też energię elektryczną. To innowacyjne rozwiązanie, które ma zmniejszyć wysokość rachunków za prąd i ogrzewanie. W Inkubatorze Technologicznym w Jasionce firma pracuje właśnie nad ostateczną wersją kolektora, która trafi na rynek. Szybki rozwój firmy był możliwy dzięki wsparciu w ramach I edycji Platformy Startowej. Z Programu Polska Wschodnia Sanector dostał 800 tysięcy złotych.

Na podobne wsparcie mogą liczyć w najbliższych latach setki startapów. Nowy nabór w konkursie „Platformy Startowe dla nowych pomysłów" ruszy 30 kwietnia i potrwa do 14 czerwca. Łączna kwota dla całej Polski Wschodniej to 130 mln zł, a więc 5 razy więcej niż w dotychczasowym pilotażu. Szczegóły przedstawili w Rzeszowie wiceminister Adam Hamryszczak oraz eksperci Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.