Nowe miejsca pracy w zakładzie MAKDOR. Firma z Bielska Białej zdecydowała się zainwestować w Pustkowie Strachowie koło Dębicy, bo tu może liczyć na ulgi dzięki specjalnej strefie ekonomicznej. Produkcja taśm poliestrowych ma ruszyć pod koniec tego roku. Dziś uroczyście rozpoczęto budowę nowej fabryki.

Inwestor z Bielska Białej twierdzi, że nieprzypadkowo wybrał Pustków dla swojej kolejnej, rodzinnej fabryki. Atrakcyjna była oferta specjalnej strefy ekonomicznej, którą kilka lat temu gmina Dębica utworzyła wraz z Agencją Rozwoju Przemysłu. Nie bez znaczenia był też dojazd. O pracowników nie będzie tu trudno. Firma chce do końca lipca zakończyć budowę obiektu, a do końca tego roku wystartować z produkcją. Na początek zatrudni 20 osób, a w kolejnym roku następnych 10. Bezrobocie w tych stronach jest wysokie, więc chętni powinni się szybko znaleźć.

Producent taśm poliestrowych pet jest już czwartą firmą inwestującą w poddębickim Pustkowie, ale w tym roku na tym terenie jeszcze cztery inne firmy rozpoczną budowę fabryk. W sumie w podstrefie specjalnej strefy ekonomicznej w Pustkowie powstanie 17 firm, zatrudniających ponad 700 osób. Wydając pozwolenia potrzebne do ich budowy gmina Dębica zwraca uwagę na to, ile miejsc pracy proponuje inwestor i czy jest przyjazny dla środowiska. Budowana w Pustkowie fabryka recyklingowa będzie miała halę liczącą trzy tysiące metrów powierzchni, do tego biurowce. Właściciele sięgnęli po wsparcie Unii Europejskiej na innowacyjną produkcję w wysokości 30 milionów złotych.