Więcej własnego pasma, szybszy przekaz informacji i lepszy kontakt z widzami – to najważniejsze założenia nowej ramówki TVP3 Rzeszów. Do tej pory na relacje z regionu widzowie musieli czekać do 18.30. Od 3 kwietnia, o tym, co dzieje się na Podkarpaciu dziennikarze informują przez cały dzień w siedmiu programach „na żywo”.

Od poniedziałku do piątku „Poranek z Telewizją Rzeszów” rozpoczyna się o godzinie 7 rano. O 7.30 nadawane jest pierwsze wydanie programu informacyjnego „na żywo”. Kolejne serwisy o 8.30, 12.30, 14.30 i 17.30.

Poranek z TVP3 Rzeszów "Poranek z TVP3 Rzeszów" - To nowość i zarazem duże wyzwanie. Do tej pory skupialiśmy się na wydaniach popołudniowych i wieczornych. Teraz reporterzy od świtu ruszają w teren i przez cały dzień będą zbierają informacje, aby przekazywać je widzom. Chcemy nadawać bezpośrednie relacje z całego regionu. Do studia przy ulicy Kopisto w Rzeszowie zapraszamy gości, aby porozmawiać o sprawach, którymi żyje Podkarpacie – mówi Józef Matusz – dyrektor, redaktor naczelny TVP3 Rzeszów.

Główne wydanie „Aktualności” pozostało tak jak dotychczas o 18.30. Zmieniła się natomiast godzina emisji wydania wieczornego - rozpoczyna się o 21.00. Przez cały dzień serwisy informacyjne uzupełniane są informacjami o pogodzie.

- Już pierwsze dni nadawania nowych programów pokazały, że są potrzebne. Możemy przekazać więcej informacji o regionie i co najważniejsze zrobić to „na żywo”. Miło nam, że widzowie zauważyli zmiany, dzwoniąc do nas i pisząc. Wiele tematów powstaje właśnie dzięki takim kontaktom – mówi Ilona Małek – kierownik Sekcji Programów Informacyjnych Telewizji Rzeszów.

Dzięki temu, że oddziały regionalne otrzymały nowe i dłuższe pasma własne, na antenie TVP3 Rzeszów ukaże się też więcej programów publicystycznych, interwencyjnych, reportaży, audycji historycznych, turystyczno-krajoznawczych oraz przyrodniczych.