Ignacy Machała z Głogowca w gminie Tryńcza pierwszego marca ratował płonący dom, dziś z podziwem patrzy na remontowany budynek i sąsiadów. Są wśród nich budowlańcy, malarze i dekarze, ale przede wszystkim ludzie dobrej woli.

Ten dzień pan Ignacy zapamięta na zawsze. 1 marca w jego domu wybuchł pożar. Mimo natychmiastowej akcji strażaków, spłonął cały dach i część domu. Ocalało tylko jedno pomieszczenie. Na szczęście pan Ignacy ani na chwilę nie został z tym nieszczęściem sam. Z pomocą od razu ruszyli mieszkańcy Głogowca i okolicznych wsi. Cała wieś, w sumie 120 mieszkańców Głogowca, na szóstkę zdała egzamin z sąsiedzkiej solidarności. Wystarczył tydzień z fachowym wsparciem firmy budowlanej i udało się wyremontować zniszczony przez pożar dom pana Ignacego. W akcję pomocy dla pana Ignacego włączyło się też wiele lokalnych firm i instytucji. W sumie udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych.

Dom wymaga jeszcze ocieplenia i innych prac wykończeniowych. Potrzeba też mebli i sprzętu AGD, głównie pralki. Akcję pomocy dla pana Ignacego ciągle koordynuje Urząd Gminy w Tryńczy.