Blisko 400 osób wzięło udział w zorganizowanym przez Nowosarzyńską Grupę Biegową i Zespół Szkół Licealnych charytatywnym biegu dla Barbary Długoń, który odbył się w Leżajsku. Nauczycielka, która w lipcu ubiegłego roku w wyniku wypadku samochodowego doznała wielu obrażeń ciała, wymaga kosztownego leczenia. Wszystkie pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na jej rehabilitację.

Nie wystraszyła ich nawet pogoda. Uczestnicy biegu charytatywnego dzielnie stanęli na linii startu i pokonali 5 km. Najlepszy zawodnik zrobił to w 10 minut, ale w tym przypadku pierwsze miejsce nie było najważniejsze. Wygraną jest zdrowie pani Basi. Barbara Długoń, nauczycielka z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku w lipcu zeszłego roku została ranna w poważnym wypadku drogowym spowodowanym przez nietrzeźwego kierowcę. To zmieniło nie tylko życie jej i całej rodziny, ale także jej uczniów, dla których była autorytetem.

Po wypadku Pani Basia trafiła do ośrodka rehabilitacyjnego. Żeby mogła wrócić do zdrowia potrzebne jest stałe i bardzo drogie leczenie. Bieg to nie pierwsza akcja, której celem jest pomoc nauczycielce. Pracownicy szkoły, uczniowie i przyjaciele pani Basi organizowali już m. in. loterię fantową. W biegu wzięło udział blisko 400 osób i udało się zebrać ponad 10 tys. zł. Wszystkie pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na rehabilitację pani Basi.