Tytuły nadane przez Rade Miasta wręczono podczas obchodów jubileuszu miasta. To były 664 Urodziny Miasta, a dokładnie rocznica wydarzeń ze stycznia 1354 roku, kiedy król Kazimierz nadał Rzeszowowi prawa miejskie.

Marta Płótorak jest pierwszą w historii Rzeszowa kobietą z tytułem honorowego obywatela. Jak podkreślali radni w uzasadnieniu swojej decyzji od lat łączy biznes z działalnością społeczną jako współorganizator i pomysłodawca wielu działań charytatywnych, kulturalnych i sportowych. Jak przekonywała nowa honorowa obywatelka miasta jest dumna z wyróżnienia, ale też z tego, że mieszka w Rzeszowie.

Prof. Jerzy Posłuszny jest rektorem i współzałożycielem Wyższej Szkoły Prawa i Administracji - najstarszej niepublicznej uczelni w regionie. Honorowe obywatelstwo to dowód uznania za kolejne działania naukowe i edukacyjne, które przyczyniają się do rozwoju rzeszowskiego ośrodka akademickiego.

Urodziny miasta to co roku okazja do uhonorowania kolejnych osób, które przyczyniają się do rozwoju Rzeszowa. Spotkania, tych którzy tworzą teraźniejszość i przyszłość stolicy Podkarpacia, ale też do przypomnienia historii.

Artystyczną oprawę urodzin Rzeszowa uświetnił recital fortepianowy Macieja Skarbka pochodzącego z Rzeszowa laureata wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych. A także koncert Lory Szafran z zespołem, która zaśpiewała jazzowe interpretacje przebojów Władysława Szpilmana, Henryka Warsa i Jerzego Wasowskiego. Był też urodzinowy tort podzielony na 664 porcje - ozdobiony wykonaną z czekolady, ręcznie malowaną słodką repliką najstarszej ryciny Rzeszowa.