Pięć podkarpackich firm zostało nagrodzonych w ogólnopolskim finale konkursu Fair Play. Nagrody główne konkursu odebrały EAE Electronik z Sanoka i Olimp Labs z Nagawczyny, a diamentową statuetkę SZIK z Tyczyna. W gronie wyróżnionych za działalność proekologiczną znalazły się Spółdzielnia Mleczarska z Jasienicy Rosielnej i Rymatex z Rymanowa. Gala konkursu odbyła się w Warszawie.

Olimp Labs jest polską firmą farmaceutyczną założoną w 1990 roku. Ośrodek Badawczo-Rozwojowy w Nagawczynie jest jednym z najbardziej innowacyjnych w Europie w branży suplementów diety i farmaceutyków. EAE Elektronik z Sanoka zajmuje się projektowaniem i produkcją układów elektronicznych. Zaczynała od instalacji elektrycznych i domofonowych. W 2003 rozpoczęła budowę linii produkcyjnej najpierw do produkcji obwodów drukowanych, a następnie montażu elementów.

Obie firmy znalazły się w gronie tych, które pokazują na co dzień, że w biznesie można być uczciwym i rzetelnym. W stosunku do pracowników, kontrahentów ale też organów podatkowych. Można też odnosząc sukcesy być odpowiedzialnym społecznie. Dwie podkarpackie firmy Spółdzielnię Mleczarska w Jasienicy i Rymatex - producent siatek z włókna szklanego wyróżniono za działalność proekologiczną.

Dla Spółdzielni Mleczarskiej w Jasienicy Rosielnej to już kolejne wyróżnienie w konkursie. Jako laureat może oznaczać swoje produkty godłem promocyjnym Fair Play. Zarząd spółdzielni uważa, że to ważne.

Diamentową Statuetkę odebrała też w Warszawie firma SZiK z Tyczyna SZiK. Od 25 lat zajmuje się sprzedażą części zamiennych do samochodów osobowych i dostawczych, ale też prowadzeniem serwisów i stacji kontroli pojazdów.