Dom Zdrowia to placówka stworzona z myślą o osobach, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, oczyścić organizm albo poprawić swój stan zdrowia za pomocą diety. To jednocześnie zakład pracy dla osób niepełnosprawnych, m.in. ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Jest rozszerzeniem działalności stworzonego wcześniej Zakładu Aktywności Zawodowej w Woli Rafałowskiej.

Dwie osoby na wózkach, jedna posługująca się chodzikiem, dwóch niewidomych i kilka osób ze schorzeniami psychicznymi. Do tego wspomagający ich instruktorzy pracy. Kadra Domu Zdrowia w Błażowej liczy 22 osoby, w tym aż 16 niepełnosprawnych.

Pani Czesława pracuje w kuchni. Przygotowuje posiłki dietetyczne - osobne dla osób na diecie owocowo-warzywnej, osobne dla osób na makrobiotycznej. Ucząc się tego fachu sama zrzuciła 13 kg i jest z siebie bardzo dumna. Ale od straconych kilogramów stokroć ważniejsza dla niej i dla innych niepełnosprawnych jest sama praca. Pan Andrzej pracuje w kuchni i mimo tego, że jest niewidomy, doskonale sobie radzi. Dom Zdrowia w Błażowej został stworzony także z myślą o okolicznych rolnikach, którzy produkując zdrową żywność szukali sposobów na jej sprzedaż. Goście ośrodka zapraszani są na pokazy kulinarne w Domu Zdrowia lub w terenie, w czasie których miejscowe gospodynie prezentują żywność z lokalnych zagród.

Dom Zdrowia w Błażowej to kolejna inicjatywa Towarzystwa Przeciwdziałania Uzależnieniom "Trzeźwa Gmina" w Chmielniku, które już 10 lat temu postawiło na aktywizację mieszkańców wsi i zdrowy styl życia. Dom Zdrowia jest rozszerzeniem działalności Zakładu Aktywności Zawodowej w Woli Rafałowskiej, który również stworzyło Towarzystwo Trzeźwa Gmina. Działa na terenie czterech gmin i wciąż szuka nowych sposobów na walkę z bezrobociem.