W Nowej Dębie oddano do użytku Stadion Lekkoatletyczny. W pełni dostosowany do organizacji zawodów lekkoatletycznych na europejskim poziomie z czterotorową bieżnią, skocznią do skoku w dal i trójskoku oraz rzutnią do rzutu młotem i dyskiem. Inwestycja warta ponad półtora miliona złotych ma zachęcać Mieszkańców Nowej Dęby nie tylko do bicia rekordów, ale przede wszystkim do uprawiania sportu.

Wiesław Ordon, burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba - Bardzo ważny sport był w Nowej Dębie zarówno u zarania miasta jak i obecnie. Jest zainteresowanie nie wszyscy młodzi jeszcze chcą siedzieć przy komputerze i tylko tym się zajmować sportem, ale chcą przychodzić na stadiony, co nas bardzo cieszy chcemy, aby ten stadion służył nie tylko zawodnikom sekcji lekkoatletycznej Stali Nowa Dęba, ale żeby służył również młodzieży szkolnej. Tu będą się odbywać zawody szkolne, zawody międzyszkolne czy powiatowe zawody organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Mam nadzieję, że tak profesjonalnie przygotowany stadion pozwoli również uzyskiwać świetne rezultaty bo tak już zawodnicy mówią jest możliwość tutaj bicia swoich rekordów życiowych i na to oczekujemy.

Marcin Kaczmarczyk, dyrektor Departamentu Nadzoru i Kontroli w Ministerstwie Sportu i Turystyki - Patrząc na ostatnie MŚ w Londynie w lekkiej atletyce zdobyliśmy bardzo dużo medali dlatego wiemy, że lekkoatletyka jest potencjałem, dlatego budujemy infrastrukturę sportową, powstają programy rozwoju infrastruktury sportowej czyli lekkiej atletyki inwestujemy w obiekty lekkoatletyczne bo wiemy, że tutaj można jeszcze więcej zdobyć medali.

Matylda Kowal, polska lekkoatletka, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro - Proponuje wszystkim nie tylko dorosłym, ale również dzieciom aby przychodziły na takie zawody np. takie jak rozgrywane są tutaj nawet po to aby zaobserwować jak takie zawody lekkoatletyczne wyglądają, zmagania biegaczy, skoczków ale i nie tylko bo uważam, że takie imprezy mogą zaszczepić tego bakcyla biegowego i bakcyla sportowego wśród dzieci i młodzieży.