Wydał płytę "Możesz więcej" i kolejny raz przyjechał z własnym przekazem do młodzieży z jarosławskich szkół, by wyciągnąć wielu sprzed ekranów komputerów i czterech ścian własnego pokoju. Franciszkanin Łukasz Buksa jeździ po Polsce z nowatorskimi rekolekcjami dla młodych. To jego autorski cykl słowno-muzycznych konferencji ewangelizacyjnych. Mają one dosłownie postawić młodych na nogi i zainspirować do ciekawego życia - bez nałogów, ale też bez lenistwa i braku wiary w siebie.

Rozśpiewany franciszkanin celowo wybrał Jarosław. To miasto, w którym sam chodził do szkoły i wobec którego chce teraz spłacić dług wdzięczności. "Możesz więcej" - mówił i śpiewał młodzieży z kilku szkół. Ojciec Łukasz nie unika trudnych tematów i przestrzega młodych przed zagrożeniami - mówi o samobójstwach, o niebezpiecznych grach, uzależnieniach od komputerów, narkotykach i nałogach. Wszystko to sprowadza na dno, fałszuje prawdziwy obraz życia. Ojciec Łukasz radzi, by nie marnować życia, bo jest tylko jedno.

Duszpasterz młodzieży, instruktor snowboardu i latem i zimą chce inspirować młodych do pracy nad sobą. Robi wszystko, by do nich dotrzeć. Nagrywa piosenki, wychodzi na scenę, stawia na pop i soul, otwarcie rozmawia. Z autorskim cyklem słowno-muzycznym jeździ po całej Polsce. Sam o sobie mówi, że jako franciszkanin pragnie być z ubogimi dzisiejszego świata, czyli z wszystkimi, którzy gdzieś po drodze zagubili sens życia.