To tematy ogólnopolskiej konferencji zorganizowanej w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W dyskusji wzięli udział m.in. przedstawiciele służb mundurowych, eksperci z zakresu bezpieczeństwa oraz osoby w praktyce zajmujące się ochroną mienia i bezpieczeństwem w biznesie i Internecie.

- W Polsce zagrożenia nie kojarzą się dziś może z terroryzmem, chociaż wszyscy o tych zagrożeniach wiemy. Na pewno nie jesteśmy wolni jako kraj od zagrożeń kryminalnych, zagrożeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, zagrożeń związanych z Internetem, z obecnością w Internecie, a więc cyberzagrożeniami. Wymiana poglądów, uświadomienie sobie tych zagrożeń, ale i sposobów zapobiegania tym zagrożeniom, to istotny element w dyskusji, która powinna się toczyć.

- Bezpieczeństwo jest podstawową kategorią, która pozwala na swobodny rozwój i funkcjonowanie nie tylko obywateli, ale całego państwa. Dlatego o tym bezpieczeństwie musimy pamiętać, nie tylko bezpieczeństwie antyterrorystycznym, ale tym bezpieczeństwie pospolitym, tym na co dzień: o ochronie naszych obiektów, o ochronie naszego majątku, mienia przed nawet zwykłymi zagrożeniami ze strony przestępczości, przestępczości zorganizowanej.