Dąb Józef z Wiśniowej został Europejskim Drzewem Roku. Zdobył ponad 17 i pół tysiąca głosów i pokonał 15 innych drzew z całej Europy. Ceremonii wręczenia nagród w Parlamencie Europejskim w Brukseli przyglądał się Mariusz Mendycki.

Mieszkańcy Wiśniowej nie kryją radości z wygranej swojego drzewa. Są dumni z Józefa i przez kilka miesięcy angażowali się w konkurs. Najmłodsi walczyli o głosy wydając specjalne szkolne gazetki. Starsi rozwieszali w całym regionie plakaty. No i wspólnymi siłami udało się...

Mimo deszczu najmłodsi mieszkańcy Wiśniowej już rano odwiedzili najpopularniejsze drzewo w Europie. Historię Józefa znają doskonale, a na ogłoszenie wyników głosowania czekali z zapartym tchem. Żeby zachęcić do głosowania uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiśniowej przygotowali specjalne wydania gazetki szkolnej, oraz utworzyli stronę internetową, zachęcającą do udziału w akcji. Pomogli też starsi mieszkańcy Wiśniowej. Dzięki takiej promocji dąb Józef od początku głosowania był faworytem. Zdaniem mieszkańców zarówno dąb Józefa, jak i park w Wiśniowej chętnie odwiedzą teraz kolejne wycieczki nie tylko z Polski. Dąb Józef przed laty zainspirował Józefa Mehoffera, którego grafika przedstawiająca drzewo trafiła na przedwojenny 100 złotowy banknot. Dziś dąb inspiruje młodych poetów, którzy napisali już o nim wiersz. Mieszkańcy Wiśniowej dziękują wszystkim za głosy.