W Rzeszowie kończy się pierwszy "Startup weekend" - młodzi ludzie prezentują swoje pomysły na biznes, jeden z nich ma szansę na realizację - to nagroda w konkursie. Podobna rywalizacja miała miejsce w II Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy. Uczniowie sprzedawali np. kawę, herbatę czy usługi turystyczne, odprowadzając podatki radzie rodziców, uczyli się między innymi prowadzenia księgowości jak prawdziwi przedsiębiorcy. Na zakończenie projektu wszystkie uczniowskie firmy wykazały zyski.

Młodzi ludzie przekonali się, że prowadzenie firmy to nie tylko ciekawa przygoda, ale również ogromny obowiązek, który nie zawsze przynosi spodziewane zyski.

Mimo trudności finansowych z jakimi borykały się szkolne miniprzedsiębiorstwa, wszystkim udało się na koniec maja osiągnąć dodatni bilans finansowy. Zysk to jednak nie tylko pieniądze. Największą zaletą projektu była możliwość spróbowania swoich możliwości w prowadzeniu własnej firmy, co bez wątpienia pomoże młodym ludziom, którzy nawet jeśli nie zdecydują się na otwarcie działalności, będą bardziej świadomymi uczestnikami rynku pracy, który jest coraz bardziej wymagający.