275 osób z całej Polski wyruszyło dziś z Rzeszowa na rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę. To najstarsza w kraju taka wyprawa organizowana przez Solidarność. Tegorocznym hasłem pielgrzymki są słowa świętego Jana Pawła II wypowiedziane w Częstochowie w 1979 roku - Tu zawsze byliśmy wolni. To także podziękowanie za 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku w drogę wyruszyło 275 osób, oprócz mieszkańców Podkarpacia także uczestnicy miedzy innymi z Lublina i Krakowa. Jedna trzecia pielgrzymów to panie. Przed nimi blisko 300 kilometrów podzielonych na 3 etapy. Dziś dojadą do Wiślicy, jutro do Olsztyna koło Częstochowy. Na Jasnej Górze będą 12 sierpnia. Każdy z pielgrzymów wyruszył w drogę z własnymi intencjami. Wspólnie modlą się w intencji Ojczyzny w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pierwsza rowerowa pielgrzymka z Rzeszowa odbyła się w 1979 roku. Było to podziękowania za wybór Karola Wojtyły na papieża. I właśnie Jego słowa - "Tu zawsze byliśmy wolni" wypowiedziane w Częstochowie są hasłem tegorocznej wyprawy.

Rzeszowska pielgrzymka rowerowa imienia Świętego Krzysztofa jest najstarszą taką wyprawą w Polsce. W tym roku wyruszyła już po raz 39. Organizatorem jest Podkarpackie Stowarzyszenie Turystyczno - Sportowe rzeszowskiej Solidarności.