W Rzeszowie i regionie początek wielkiego ścigania. 27. Samochodowy Rajd Rzeszowski gromadzi czołówkę polskich i europejskich kierowców.

Ta stricte sportowa rywalizacja rozpocznie się w piątek. O 10.00 pierwsza załoga wyruszy na trasę z Parku Serwisowego zlokalizowanego na rzeszowskim Podpromiu, a o godzinie 10.40 ruszy pierwszy odcinek specjalny. Będzie to próba Blizianka w rejonie Niebylca. Potem walka rajdowców przeniesie się na kultowy dla Rajdu Rzeszowskiego oes Lubenia, po czym załogi wrócą na strefę serwisową i po południu o 14.45 rozpoczną powtórne przejazdy odcinków specjalnych. Piątkową część rywalizacji zakończy miejska próba w Rzeszowie koło Galerii Nowy Świat o godzinie 18.00.

Ale tak naprawdę załogi rajdowe pracują nad przygotowaniami już od środy, kiedy to odbyło się zapoznanie z trasą, a w czwartkowe popołudnie kierowcy mieli szansę spróbować się na tak zwanym odcinku testowym, gdzie już w prawdziwie rajdowych warunkach mogli pracować nad ustawieniami swoich bolidów. Rzeszowski kierowca Grzegorz Grzyb nie ukrywa, że powalczy o trzecie w karierze zwycięstwo tu w Rzeszowie, a dobry występ sprawi, że wciąż będzie się liczył w walce o mistrzowski tytuł w tym sezonie.