Dziś symbolicznie rozpoczęła się budowa obwodnicy Kolbuszowej i Weryni. 6-kilometrowa droga ma skrócić czas przejazdu z Mielca do Sokołowa Małopolskiego i pozwoli ominąć korki w Kolbuszowej. Będzie kosztowała 52 mln złotych.

Niebawem rozpoczną się prace związane z budową wiaduktu nad linią kolejową Ocice - Rzeszów. Zostanie też wybudowany nowy most nad rzeką Werynią oraz trzy skrzyżowania. Inwestycję zrealizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów, czyli ta sama firma, która budowała obwodnicę Brzozowa. Obwodnica ma być gotowa za rok. Będzie można na nią wjechać w Kolbuszowej Dolnej, gdzie krzyżuje się droga krajowa nr 9 z drogą wojewódzką nr 875, a z drugiej strony w okolicy Dzikowca. Docelowo obwodnica pozwoli ominąć zatłoczoną drogę przez Kolbuszową i skróci czas przejazdu na trasie Mielec - Sokołów Młp. Obwodnica Kolbuszowej i Weryni ma kosztować 52 miliony złotych. To w większości pieniądze unijne, pozyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Obwodnica Kolbuszowej i Weryni to jedna z wielu podobnych inwestycji w regionie. Trwają już prace przy budowie obwodnic Strzyżowa oraz Oleszyc i Cieszanowa. Podpisana jest też umowa na budowę obwodnicy Tarnobrzega oraz wybrany wykonawca na rozbudowę obwodnicy Łańcuta.