Z ostatnich podsumowań wynika, że w lipcu przez lotnisko przewinęło się 85 tysięcy podróżnych. To wzrost aż o 20 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. Samoloty czarterowe wylatujące z Rzeszowa są wypełnione do ostatniego miejsca, więcej osób podróżuje też na trasie do Warszawy, Monachium i Tel Awiwu.

Na lotnisku w Jasionce można spotkać podróżnych z całego świata. Jedni przylecieli na krótko w celach biznesowych i mają przed sobą długą podróż powrotną, inni lecą na wakacje do śródziemnomorskich kurortów oddalonych zaledwie o 2, 3 godziny lotu. We wtorek do Bułgarii, w środę do Grecji - tu do wybory są wyspy Korfu i Rodos. Z Rzeszowa samolotami czarterowymi można też polecieć do Albanii i Turcji.

Obłożenie na lotach czarterowych jest większe aż o 70 procent, ale nie tylko one powodują wzrost liczby klientów, więcej osób podróżuje też na trasie do Warszawy. Z przelotów do Warszawy w lipcu skorzystała rekordowa liczba 25 tysięcy podróżnych. Z nowej oferty lotniska cieszą się także Polacy mieszkający w Stanach Zjednoczonych. Bezpośrednie połączenie do Nowego Jorku jest raz w tygodniu, a Polonia liczy na uruchomienie kolejnych. Wzrosła także liczba podróżnych na trasach do Tel Awiwu i Monachium.

Zarząd rzeszowskiego portu stara się o uruchomienie kolejnych nowych połączeń. Wiele osób pyta też o Hiszpanie i możliwość latania do tego kraju nie tylko w wakacje.