Mateusz Kutrzeba jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Dębicy został dziś oficjalnie zaprezentowany podczas spotkania na dębickim Rynku. Jak zapowiedział, chce razem z mieszkańcami przygotować program wyborczy i skonsultować go na każdym osiedlu w mieście.

Mateusz Kutrzeba jest sekretarzem zarządu PiS w okręgu rzeszowskim, radnym Dębicy i wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej. Pełni też funkcje wicedyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, w którym zajmuje się wykorzystaniem funduszy unijnych i projektami Europejskiego Funduszu Społecznego. I między innymi te doświadczenia chciałby wykorzystać jako gospodarz Dębicy. Kandydat na burmistrza zapowiada także, że chce odwiedzić wszystkie dębickie osiedla, by porozmawiać z mieszkańcami o tym, co jest dla nich najważniejsze.

Pis ma już także kandydatów na radnych Dębicy, a także przyszłych samorządowców w innych miejscowościach powiatu dębickiego. Oficjalna prezentacja kandydatów w jesiennych wyborach samorządowych odbędzie się podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości, którą zaplanowano w Dębicy na wrzesień.