Jutro startuje najważniejsza na Podkarpaciu impreza sportu samochodowego - 27. Rajd Rzeszowski. W tym roku jest podwójną rundą Mistrzostw Polski oraz Pucharu Europy Centralnej. Podczas trwania Rajdu wybrane odcinki dróg lokalnych w powiatach rzeszowskim, strzyżowskim, dębickim i ropczycko-sędziszowskim będą zamknięte dla normalnego ruchu.

W czwartek wieczorem o godzinie 19.00 nastąpi start honorowy 27. Rajdu Rzeszowskiego, wcześniej kierowcy sprawdzą się na odcinku testowym w Niechobrzu.

Czas na prawdziwe ściganie przyjdzie w piątek. Tego dnia organizatorzy zaplanowali pięć prób sportowych. Kierowcy walczyć będą na odcinkach specjalnych Lubenia i Blizianka. Od godziny 9.00 do 18.00 kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na tych drogach. Wieczorem w Rzeszowie tradycyjna próba miejska. W rejonie Galerii Nowy świat rozegrany zostanie oes numer 5. Jego start nastąpi o 18.00. W sobotę walka rozegrana zostanie na trzech dwukrotnie przejeżdżanych odcinkach: Pstrągowa, Brzeziny i Zagorzyce. Te odcinki będą zamknięte dla normalnego ruchu między godziną 8.00 a 18.00. Meta rajdu na rzeszowskim Rynku o 17.30.

Lista zgłoszeń Rajdu obejmuje ponad 80 załóg. Dwukrotnie w Rzeszowie wygrywał Grzegorz Grzyb, po raz ostatni w 2009 roku, czas zatem na zwycięstwo numer 3 rzeszowskiego kierowcy w drogowej imprezie. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Grzegorz Grzyb jest aktualnie trzeci, zwycięski występ w Rzeszowie pozwoli mu wrócić do rywalizacji o pozycję lidera.