Przygotowali je posłowie przed sejmowymi wakacjami. O szczegółach tej oraz innych zmian poinformowali podczas konferencji w Rzeszowie. Spotkanie z dziennikarzami dotyczyło także powołania składu komisji śledczej, zajmującej się oceną prawidłowości działań poprzedniego rządu w sprawie ściągania podatku VAT oraz akcyzy.

Według szacunków przedstawionych przez przewodniczącego sejmowej komisji finansów publicznych, posła Andrzej Szlachtę, na przestrzeni 8 lat, czyli od 2008 do 2015 roku, budżet państwa straciła w wyniku nieszczelności systemu VAT aż 262 miliardy złotych. W powołanej przez Sejm komisji śledczej, która ma wyjaśnić tę sprawę zasiada między innymi przemyski poseł PiS Andrzej Matusiewicz.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości poinformowali też o zmianach w Sądzie Najwyższym, przyjęciu przez Sejm ustawy o niższych składkach ZUS dla małych firm oraz nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Osoby, które będą handlowały dopalaczami podobnie jak narkotykami, będą podlegały karze od 6 miesięcy do 8 lat, czyli praktycznie za handel dopalaczami grozi taka sama kara jak za handel narkotykami. Nowelizacja została już przyjęta przez Sejm i Senat, teraz czeka na podpis prezydenta.