Prokuratura Okręgowa w Przemyślu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko grupie przestępczej, handlującej papierosami bez akcyzy. Towar z Ukrainy trafiał najpierw do Polski, w tym na Podkarpacie, a następnie był wywożony do Włoch. Według szacunków Skarb Państwa mógł na tym stracić ponad 2 miliony złotych.

Rozbicie grupy i zatrzymanie jej członków to efekt pracy funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Pod koniec ubiegłego roku weszli do domów i mieszkań osób podejrzewanych o udział w grupie przestępczej. Na posesji jednego z członków znaleziono kartony papierosów bez polskich znaków akcyzy. Część towaru była ukryta w domu, część w pomieszczeniach gospodarczych. Grupa działała na terenie 4 województw: podkarpackiego, dolnośląskiego, mazowieckiego i łódzkiego.

Aktem oskarżenia zostały objęte cztery osoby. Jedna będzie odpowiadać za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, dwie kolejne za udział w grupie, czwarty oskarżony za przestępstwa akcyzowe. Według szacunków grupa wprowadziła do nielegalnego obrotu co najmniej 131 tysięcy paczek papierosów o wartości ponad dwóch milionów zł.