Rowery i skutery mają być wypożyczane na zupełnie innych zasadach, niż dotychczas, co ma zapewnić tym razem powodzenie projektowi. Tym razem całą sprawą ma się zająć firma, która już w kilku dużych miastach w Polsce wypożycza skutery elektryczne. System miał wystartować po oficjalnej prezentacji.

Rzeszów przez 6 lat miał system wypożyczalni rowerów miejskich. RowerRes wystartował w 2012 roku, ale w czerwcu tego roku zakończył działalność. Rzeszowskie stowarzyszenie Rowery Rzeszów.pl twierdzi, że zmiany były konieczne.

Teraz wystarczy aplikacja zainstalowana na smartfona, trzeba się zarejestrować i od razu można wypożyczyć rower czy skuter. Za wypożyczenie roweru zapłacimy złotówkę za pierwsze pół godziny i dwa złote za każde kolejne pół, 59 groszy za minutę jazdy skuterem. Rower można będzie zostawić przy dostępnych publicznie stojakach w 41 strefach, ale można także płacąc dodatkowe 5 złotych zostawić rower w dowolnym miejscu poza strefą.

Firma już teraz prosi o sygnały i sugestie wszystkich użytkowników rowerów i skuterów, chodzi o to, by udoskonalić system.