Forma drugoligowych piłkarzy Resovii w przedsezonowych sparingach zadziwia skutecznością. W sobotnim starciu rzeszowianie pokonali Siarkę Tarnobrzeg 6 do 0, a wczoraj rozprawili się z Wólczanką Wólka Pełkińska, wygrywając aż 7 do 2. Liga startuje w sobotę 21 lipca.

Zespół trenera Szymona Grabowskiego w meczach sparingowych przed nadchodzącym sezonem nie przegrał ani jednego spotkania, ale ostatnie wyniki mogą świadczyć o niezłej skuteczności beniaminka drugoligowych rozgrywek. W minioną sobotę Resovia ograła tarnobrzeską Siarkę aż 6 do 0, a wczoraj w starciu z rewelacją minionego sezonu w trzeciej lidze - Wółczanką Wólka Pełkińska, rzeszowianie też urządzili sobie ostre strzelanie. Już do przerwy prowadzili 3 do 0. Dwie bramki i asystę zaliczył w tej części meczu Bartłomiej Buczek.

Po przerwie szkoleniowcy obydwu drużyn sporo rotowali składem, ale skuteczniejsza była znów Resovia. W 63 minucie trafił Mateusz Geniec, goście odpowiedzieli bramką, później fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Dariusz Frankiewicz, a końcówka spotkania należała do Przemysława Pyrdka. Skrzydłowy Resovii dwukrotnie zmusił do kapitulacji golkipera gości, a wynik sparingu ustalił najlepszy w minionym sezonie snajper Wólczanki. Po trafieniu Krzysztofa Pietlucha było 7 do 2 dla Resovii.

Drugoligowy sezon rusza już w sobotę 21 lipca. Resovia na otwarcie podejmować będzie drużynę Znicza Pruszków. Zarząd klubu ustalił ceny biletów: 15 złotych będzie kosztował bilet normalny, a 8 ulgowy. Swe mecze resoviacy rozgrywać będą na stadionie Miejskim.