Sylwester Janiszewski wygrał 29. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Reprezentant polskiej grupy Wibatech żółtą koszulkę lidera wywalczył na trasie pierwszego etapu z Sanoka do Sędziszowa i dowiózł ją do mety w Łodzi.

Sylwester Janiszewski zakończył tegoroczny kolarski Wyścig Solidarności i Olimpijczyków mocnym akcentem. Był najszybszy na trasie ostatniego etapu z Kielc do Łodzi długości 185 kilometrów. Zawodnik grupy Wibatech żółta koszulkę lidera zdobył na trasie pierwszego etapu z Sanoka do Sędziszowa i później na kolejnych etapach on i jego grupa kontrolowali rywalizację. Ne mecie Janiszewski wygrał z przewagą 17 sekund. Po ubiegłorocznych sukcesach apetyt na zwycięstwo mieli także kolarze stalowowoslkiej grupy Voster, ale najlepszy z nich Adam Stachowiak był piąty ze stratą 29 sekund do zwycięzcy. Na osłodę pozostał triumf Michała Podleskiego w klasyfikacji górskiej. Drużynowo na trasie 29. Wyścigu Solidarności triumfowali kolarze polskiej grupy Wibatech.