W Siedliskach w gminie Lubenia rozgrywane są zawody Pucharu Świata w Akrobacji Modelami zdalnie sterowanymi F3A. Przyjechało na nie 24 zawodników z całego świata, w tym aktualny mistrz Europy Gernot Bruckmann. Impreza jest otwarta dla wszystkich, niezwykłe akrobacje w powietrzu można zobaczyć także jutro, a zorganizował ja Rzeszowski Klub Modelarzy Lotniczych.

Na lądowisku w Siedliskach można oglądać kilkadziesiąt modeli. Ich właściciele to zawodnicy z całej Europy. Rywalizują 24 osoby, a poprzeczka jest postawiona wysoko, bo w mistrzostwach bierze udział zawodnik z San Marino, który jest w pierwszej dziesiątce najlepszych na świcie i mistrz Europy - Gernot Bruckmann z Austrii i jego żółta PANDORA.

W zawodach Pucharu Świata trzeba wykonać sekwencję figur ustaloną przez Ogólnoświatową Organizację Modelarską, jest ich w sumie kilkadziesiąt, trzeba się zmieścić w wyznaczonym czasie, a całość oceniają sędziowie z 5 krajów. Ważne jest wszystko - pogoda, szczęście, ale przede wszystkim treningi i konstrukcja.

Zorganizowanie Pucharu Świata pod Rzeszowem było możliwe dzięki dofinansowaniu miasta i województwa, ale przede wszystkim dzięki ogromnemu zaangażowaniu pasjonatów z Rzeszowskiego Klubu Modelarzy Lotniczych. Takich umiejętności niestety nie zdobywa się szybko, a sterowanie samolotem tylko z pozoru wydaje się proste. Przygodę z tym sportem zaczyna się niestety od zniszczenia modeli przy pierwszych próbach. Zawody rozgrywane będą także jutro, wstęp jest wolny, każdy może przyjść, żeby popatrzeć na międzynarodową rywalizację. Dojazd od drogi głównej w Siedliskach jest oznakowany modelami samolotów, szczegóły także na stronie internetowej.