W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce zakończył się Kongres Business Without Limits, czyli dwudniowy cykl debat skupionych wokół problematyki gospodarczej i kluczowych dla niej kwestii. W wydarzeniu uczestniczyli samorządowcy, biznesmeni i eksperci poszczególnych dziedzin gospodarki. Spotkanie było okazją do podsumowania dwóch lat działalności Centrum.

Łączyć w jednym miejscu biznes z nauką i samorządami to myśl przewodnia Kongresu, zorganizowanego w Jasionce już po raz czwarty. Dlatego tematyka organizowanych co pół roku edycji tego wydarzenia nie zamyka się wokół jednej gałęzi gospodarki czy jej wąskiej specjalizacji. Tym razem było to pięć bloków tematycznych, dotyczących m.in. polskiego systemu finansowego oraz energetyki i obronności.

W ramach Kongresu zorganizowano także: Strefę Innowacji, w której prezentowały się klastry i start-upy działające w naszym regionie oraz Strefę Miast Podkarpackich. Nie zabrakło też zagadnień gospodarczych skupionych wokół dwóch rocznic: stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz dwóch lat funkcjonowania Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Tak było np. podczas międzynarodowych targów przemysłu obronnego i lotniczego Aerospace and Defence Meeting.

Do ważnych wydarzeń organizowanych w G2A Arena należy zaliczyć też Kongres Gospodarczy 590, którego pierwsza edycja odbyła się z udziałem prezydenta i premiera RP czy cykliczne Forum Ekonomiczne Europa-Ukraina. W sumie przez dwa lata działalności w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym zorganizowano 240 imprez, które zgromadziły około 200 tysięcy uczestników z 40 krajów.