Podczas gali zorganizowanej przez jarosławski Rotary Klub zebrano na rehabilitację dziewczynki 21 tysięcy złotych. Podobna kwota wpłynęła też w ostatnich tygodniach na jej konto. Pieniądze te wystarczą na pokrycie kosztów kolejnych turnusów intensywnej rehabilitacji. Dzięki wsparciu Iwonka ma tez przeszczepiane komórki macierzyste.

Wpłaty na leczenie i rehabilitacje Iwony Blok można przekazywać
Fundacja VOTUM
32 1500 1067 1210 6008 3182 0000
z dopiskiem z dopiskiem Na leczenie Iwony Blok


konto Rotary Klub Jarosław
05 1500 2211 1222 1000 4880 0000
z dopiskiem z dopiskiem Na leczenie Iwony Blok


Turnus leczniczy w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Krakowie był możliwy dzięki dotychczasowym zbiórkom pieniędzy. A było ich mnóstwo pod kościołami, na imprezach plenerowych, sportowych. Ale też w czasie dwóch balów charytatywnych, które zorganizował jarosławski Klub Rotary.

Szefowa krakowskiego centrum rehabilitacji pokazała efekty pierwszego pobytu dziewczynki na turnusie rehabilitacyjnym. To jak wzmacniają się mięśnie i jak wraca czucie w nogach. Taki efekt jest możliwy dzięki temu, że Iwonka ma też przeszczepiane komórki macierzyste. Taką terapię zawdzięcza zbiórkom pieniędzy Na Podkarpaciu i poza nim.

Dzięki sprzedaży cennych sportowych gadżetów i setek innych przedmiotów - rodzina znów będzie mogła opłacić rehabilitacje, która już przynosi efekty. Druga już aukcja przyniosła 21 tysięcy złotych. To w połączeniu z wpływami na konto pomoże rodzinie w opłaceniu kosztów rehabilitacji. Iwonka ma 16 lat. Rodzina od jej urodzenia walczy o sprawność. Liczne operacje, leczenie, rehabilitacja, wyjazdy an turnusy - to wszystko są koszty, których rodzina nie jest w stanie pokryć. Dzięki hojności ludzi dobrej woli Iwonka z Sośnicy ma ogromne szanse stanąć w przyszłości na nogi.