Z tej okazji w Zabajce było wielkie świętowanie oraz wiele atrakcji dla całych rodzin. Niektórzy zdecydowali się na pierwszą w życiu jazdę konną. Można było też zobaczyć niezwykłe pokazy kaskaderów.

Bajkowe miejsce - tak mówią o Zabajce ci, którzy odwiedzili ją przynajmniej raz w życiu. Dokładnie 40 lat temu Klub Jeździecki Zabajka założyła grupa studentów, pasjonatów jazdy konnej. Dziś dla wszystkich, którzy kochają konie to najważniejszy punkt na mapie Podkarpacia. Od lat chętnie przyjeżdżają tu zwłaszcza adepci jazdy konnej. Tu mogą też podziwiać piękne widoki, ale też organizować zawody i rajdy. Jest tu pięćdziesiąt koni. Większość należy do klubu, część do prywatnych właścicieli.

Konie to nie jedyna atrakcja Zabajki. Osioł Wacek, Lama Alpaka, kozy kameruńskie oraz Struś Emu to mieszkańcy mini zoo, którzy cieszą się zainteresowaniem zwłaszcza wśród najmłodszych. Dziś można było zobaczyć także niezwykłe pokazy kaskaderskie w wykonaniu grupy Apolinarski. Władze klubu przekonują, że turystów przyciąga także regionalna kuchnia, malownicze trasy i ścieżki. Naukę jazdy konnej można tu rozpocząć o każdej porze roku.

Świętowanie potrwa jeszcze długo. W następny weekend w Zabajce odbędą się Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody.